İp ile Yüz Gençleştirme

Cerrahi bir uygulama olmayan bu yöntem, cerrahi ipliklerin yüz gerilmesi, göğüs ve kalça kaldırılması, bacak içleri ve kolların toparlanmasında kullanılması ile gerçekleştirilir. Threadlift uygulaması ile insan vücudunda eriyebilir. Bu işlemde yan etkisiz, güvenli cerrahi sütür materyali olan polidiaksanon (PDO) iplikler aracılığıyla cilt kaldırılır, gerilir ve kırışıklıklar giderilir. Cerrahi dışı bir yöntem olan threadlift uygulaması ile pratik, yan etkisiz, öğle molasında dahi gerçekleştirilecek bir prosedür ile kişinin yüz veya vücudunda anlamlı değişiklikler sağlamanın mümkündür.

Uygulamanın etki mekanizması şu temel prensibe dayanıyor. Yan etkisi olmayan, vücut tarafından tümüyle eritilebilir cerrahi ameliyat ipinin cilt içine yerleştirilmesi sonucunda; ip cilt altında hem dokuyu kaldıran bir dayanak vazifesi görür hem de kollajen ve diğer bağdokusu elemanlarını uyararak ciltte bir gençleşme ve yenilenme sürecini meydana getirir.

İpler vücutta yaklaşık 240-300 gün içinde erir ve uygulamanın olumlu etkileri 2 yıla kadar devam ediyor. Metod ameliyathane şartları ve derin anestezi gerektirmez.