Yüz ve Vücut Mezoterapisi

yuz-mezoterapisiMezoterapi, cilt ve cilt altı dokusuna , gençleştirici ve yenileyici solüsyonların enjeksiyon yoluyla ulaştırılması işlemidir . Cildin yağlı, kuru ya da normal olması ve cilt altı yağ dokusunun miktarına göre ihtiyaç duyulan işleme ve ürüne karar verilir. Örneğin yüzde çalışılacaksa önce cilt temizliğini takiben yüzeysel peeling ve maske uygulaması yapılır, bu işlemler 20 dk kadar sürer, daha sonra major mezoterapi uygulanır. Yani dolgu, botoks, prp,kök hücre, selülit ve bölgesel zayıflama amaçlı lipoliz ve de saç mezoterapisi uyguladığımız major yöntemleridir. Bu teknikler ile cilt lekeleri, kırışıklıklar, bölgesel yağ fazlalığı giderilir, volum eksiklikleri giderilir ve saç sıtimülasyonu sağlanır. İşlemden sonra istenilen etkinin devamını sağlamak amacıyla evde kullanılabilecek kozmetik ürünler de tavsiye edilir.

Yüz Mezoterapisi
Cildin dışından uyguladığımız kremler, solüsyonlar daha çok cildin üst kısmını besler, canlandırır. Fakat cildin asıl canlanması gereken kısmı alt deridir. Mezolifting, vitamin, antioksidan, hyaluronik asit gibi karışımların cildin alt kısımlarına enjekte edilmesine dayanan etkili bir tedavi yöntemidir.

Mezoliftingin Etkisi
Cildin kolajen ve elastin üretimini artırarak cilt yenilenmesini sağlar. Cilt daha parlak bir görünüm alır. Cildin elastikiyeti artarak sarkmalar azalır.

Mezolifting Hangi Problemlerde Etkilidir?
Yüz, boyun, dekolte ve ellerde oluşan sarkma ve yaşlılık etkilerini gidermede etkilidir.

Tedavi Süreci
Tedavi, hazırlanan karışımın cilt altına enjekte edilmesi şeklindedir. Mikro enjektörlerle yapılan işlem ağrısız ve acısızdır yada tolere edilebilecek düzeydedir. Hasta tedaviden sonra gündelik yaşamına devam edebilir.

Tedavi Sonrası Uyarılar
Tedaviden hemen sonra direkt güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

Seans Süresi ve Seans Sayıları
Seanslar ortalama 20 – 30 dk. sürmektedir. 1 ay arayla yapılan 2 seans ve sonrasında 3 – 6 ay arayla yapılan idame seansları sonunda tatmin edici sonuçlar elde edilmektedir.

Vücut Mezoterapisi
Vücut mezoterapisi, bölgesel zayıflamada yaygın olarak kullanılan bir yöntem… Bu yöntemde amaç sorunlu bölgeye küçük dozlarda ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltmaktır. Cilt altına enjekte edilen ilaç sayesinde, dolaşımda düzelme ve lenfatik sistemde canlanma artıyor, hücre içi yağ metabolizması hızlanıyor. Böylece cilt altı yağ dokusunda yağ hücre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vücuttan atılıyor.

Mezoterapi Nedir?
Mezoterapi, tedaviye göre özel olarak hazırlanmış ilacın cildin 1 ila 6 cm altına enjekte edilmesi şekline dayanan bir tedavi yöntemidir. İlk olarak Fransız doktor Dr. Michel Pistor tarafından 1952 yılında kullanılmaya başlanmıştır.

Mezoterapi Hangi Tedavilerde Kullanılır?

 • Saç dökülmelerini önlemede
 • Bölgesel zayıflama tedavilerinde
 • Selülitleri gidermede
 • Hamilelikte oluşan çatlakların tedavisinde
 • Yüz gençleştirme tedavilerinde
 • Akne ve yara izlerinin tedavisinde

vucut-mezoterapisiVücut Mezoterapisi Her Kişiye Uygulanır mı?

 • Kalp yetmezliği bulunan kişilerde,
 • Diyabet hastalarında,
 • Böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerde,
 • Hamilelik / emzirme döneminde,
 • Antikuagülan tedavisi gören hastalarda mezoterapi uygulaması yapılmamaktadır.

Vücut Mezoterapisi Her Bölgeye Uygulanır mı?

 • Bacaklar,
 • Karın ve mide bölgesi,
 • Yanlar,
 • Sırt,
 • Kollar,
 • Alt bacak olacak şekilde bölgesel yağlanma olan yerlere uygulanır.

Seans Sayısı
Kişiden kişiye ve tedavi türüne göre değişmekle birlikte ortalama 8 – 10 seans arası başarı sağlanmaktadır.

Seans Süresi ve Seans Aralıkları
Vücut mezoterapisi sans süresi bölgenin büyüklüğüne göre 15 ila 30 dk. sürmektedir. Kişiden kişiye ortalama 5 ila 10 gün arası 1 seans uygulanmaktadır. Sonrasında ise ayda 1 koruma seansı uygulanarak hasta takip edilmektedir. 8 – 12 ayda bir olacak şekilde mezoterapi kürü tekrarlanabilir.

Tedavi Sonrası Uyarılar
Tedavi sonrasında hastanın dinlenmesini gerektiren herhangi bir durum bulunmamaktadır. Hasta normal günlük hayatına devam edebilir. Mezoterapi tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi kürü sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileştikten sonra hastanın güneşlenmesinde bir sakınca yoktur.